UV lampa VIQUA (Sterilight) S2Q Zobrazit větší

UV lampa VIQUA (Sterilight) S2Q

UL_001

Nový produkt

UV lampa VIQUA (Sterilight) S2Q

Více informací

Skladem do 4 pracovních dní

9 455,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu.

 

Voda se dostává do vstupního portu UV reaktoru a dále protéká kolem výkonné rtuťové lampy, která se nachází uvnitř termicky zabezpečené křemenné trubice. Ultrafialové záření o délce 253,7nm zabíjí bakterie a viry a poškozuje jejich strukturu molekul DNA a tak jim znemožňuje rozmnožovat se. Zároveň však nevnáší žádné změny do chemického obsahu vody, nevytváří vedlejší produkty. Ultrafialové záření je zcela neškodné, ekologické, snadné, levné a nejmodernější způsob dezinfekce.

 

Ultrafialové lampy mají výhodu, že nevyžadují téměř žádnou údržbu, mají poměrně dlouhou životnost a nízkou spotřebu elektrické energie.

 

Navíc se tímto způsobem dezinfekce nemění chemické ani fyzikální vlastnosti vody. Protože tento způsob úpravy likviduje pouze živé mikroorganismy.

 

Složení vody: kvalita vody je velmi důležitá pro optimální výkon Vašeho UV systému. Následující hodnoty jsou doporučeny pro správnou funkčnost zařízení:

 

železo: < 0,3 ppm (0,3 mg/l) tvrdost vody *: < 7gpg (120 mg/l) turbidita: < 1 NTU mangan: < 0,05 ppm (0,05 mg/l) tanin: < 0,1 ppm (0,1 mg/l) prostupnost UV záření: > 75%

  • – V případě, že tvrdost vody je nižší než 120 mg/l, UV zařízení by mělo fungovat efektivně, pokud je pravidelně čištěn skleněný rukáv uvnitř. Pokud tvrdost vody přesahuje tuto mez, měl by být použit změkčovač. Pokud kvalita vody přesahuje některý z výše zmíněných parametrů doporučujeme zvolit vhodnou předúpravu k upravení parametrů vstupní vody. Tyto parametry mohou být testovány buď Vaším prodejcem UV zařízení nebo laboratoří akreditovanou pro rozbor pitné vody v souladu s platnou legislativou. Vhodná předúprava je nezbytná pro správnou funkci Vašeho zařízení.

 

Parametry:

 

Rozměry reaktoru: (délka, průměr) 432×65 mm Rozměry kontrolního zařízení: 215×60×45 mm Rychlost filtrace: max. průtok 0,5 m3/hod nebo 7,5 l/m Výkon: 17W Max. provozní tlak: 8,62 bar Provozní teplota vody: 2–40°C Připojení: 1/2"

Související zboží

8 dalších produktů ve stejné kategorii: